Sporto patarimai pradedantiesiems + treniruotė

13:06 tavomuza 0 Comments

Pats laikas duoti ataskaitą apie mano sportą. Ataskaitos reikia labiau man, pačiai sau, juk sporte būtina fiksuoti pasiekimus ir naujoves. Taigi šiam momentui sporto salėje be pertraukos sportuoju jau pusantrų metų. Sportuoti pradėjau dėl stipriai nusilpusio imuniteto, norėjosi ir tvirtesnio kūno bei tiesiog naudingo sielai užsiėmimo, kad laisvo laiko nebeliktų.
Žinote, puikiai pavyko! Norom-nenorom aš į tą rutiną įsivažiavau. Kodėl rašau "nenorom"? Nes ir tokių dienų buvo. Maždaug 2,5 mėn. mano sporte vyko kova, vidinė kova su savim dėl ėjimo į salę arba ne. Nugalėjau save, ėjau kiek tik galėjau ir galop persilaužiau, atsirado įprotis ir dabar be sporto neįsivaizduoju kasdienybės.
Per pusantrų metų sulieknėjau dvejais drabužių dydžiais, tačiau svorio prasme, jo nenukrito daug, gal vienas kitas kilogramas. Mano pagrindinis tikslas buvo gera savijauta ir nusprendžiau nesivadovauti jokiais skaičiais, nebent skaičiuoti, kiek kartų į savaitę sportuodavau.
Sportuoti pradėjau Savicko sporto klube Fabijoniškėse, Vilniuje po to perėjau į Lemon Gym. Turiu pripažinti, kad Lemon Gym man patinka daug labiau dėl savo lankstumo ir universalumo. Tai ne tik pigus sprendimas, bet ir be galo patogus, nes kur bebūtum, Lemon Gym visad po ranka. Juolab tinklas plečiasi į Latviją, Estiją, galop kitus Lietuvos miestus. Šiame klube man patinka ir tai, kad publika yra paprasta, neįpareigojanti, daug jaunimo. 
Per visą laikotarpį pakeičiau 3 sporto trenerius. Galiu pasakyti, kad kiekvienas iš jų davė man naudingų žinių, vis kitoks požiūris ir priėjimas man suteikė supratimą, kas patinka man, kaip geriau sportuoti. Be trenerio pagalbos pirmiesiems žingsniams sporto salėje aš apskritai nepritarčiau. Mūsų kūnas yra be galo svarbu, todėl negalime su juo elgtis bet kaip. Jeigu jau nusprendėme jį lavinti, reikia tai daryti su protu, geriausiai su profesionalo protu, o ne bet kaip, arba tiesiog kaip išeina. Ne. Savo kūną gerbkime ir mylėkime, jis duotas vienas, pakaitinio nėra.
Šiuo metu sportuoju su trenere Kristina Vilčinskaite , kuri pirmoji man parodė, kokia turi būti mano kūno padėtis sportuojant. Tai be galo svarbu norint išvegti nugaros skausmų ir galimų problemų. Apie tai man nepasakojo dar joks treneris. Apskritai, sakyčiau, kad trenerio pasirinkimas yra pakankamai svarbus dalykas. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad kuklesnės merginos turėtų pradėti sportuoti su moteriškos lyties trenere, vėliau įgūdus galima priimti ir vyriškąjį požiūrį į mūsų kūną ir tai, ką reikia su juo daryti sporto salėje. Kaip bebūtų, moteris ir vyrai yra skirtingi. 
Su trenerės pagalba paruošiau Jums video, kuriame trumpai parodysime, kokioje padėtyje turite atlikinėti pratimus bei treniruotę pradedantiesiems, kurią galima atlikti praktiškai bet kuriame sporto klube. Pirmyn!


0 komentarai (-ų):